La Liga: Real Madrid s-a impus la Cadiz

0
567

Între meciurile cu Chelsea din sferturile UCL, Real Madrid a învins, în deplasare, cu 2-0, pe Cadiz, într-un meci din etapa a 29-a a campionatului Spaniei, iar madrilenii sunt la 10 puncte de liderul Barcelona, dar, mai important, s-au distanţat la 5 puncte de rivala din oraş, Atletico. Nacho şi Asensio au rezolvat meciul pentru trupa lui Ancelotti, în numai patru minute.

Rezultatele partidelor de sâmbătă din La Liga: Villarreal – Valladolid 1-2 Au marcat: Capoue ’74 / Amallah ‘2, El Yamiq ‘34, Athletic Bilbao – Real Sociedad 2-0 A marcat: Inaki Williams ’33, ‘70, Betis – Espanol 3-1 Au marcat: Perez ’27, Miranda ’34, Carvalho ’69 / Montes ‘48, Cadiz – Real Madrid 0-2 Au marcat: Nacho ’72, Asensio ‘76. Partidele Girona – Elche, Getafe – FC Barcelona, Atletico Madrid – Almeria şi Valencia – FC Sevilla se vor disputa duminică, iar Celta Vigo – Mallorca, luni.