Tottenham, remiză la primul meci fără Conte

0
391

La primul meci după despărţirea de antrenorul Antonio Conte, Tottenham Hotspur a obţinut tot o remiză, la fel ca la ultimul meci cu italianul pe bancă.  Spurs a terminat la egalitate, 1-1, în deplasare cu Everton,în ultimul meci al etapei a 29-a a campionatului. Londonezii au deschis scorul în minutul 68 pe Goodison Park, prin Harry Kane, din lovitură de la 11 metri, iar “Caramelele” au egalat în minutul 90, prin Michael Keane. Ambele echipe au terminat meciul cu un jucător eliminat. Tottenham a urcat pe locul 4, cu 50 de puncte, la egalitate cu Newcastle (locul 3) şi Manchester United (locul 5). În seara aceasta, de la ora 22, este programat derby-ul marilor dezamăgiri ale acestui sezon, Chelsea – Liverpool, restanţă din etapa a 8-a.