![madalina amon si adrian paunescu](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/11/madalina-amon-si-adrian-paunescu-300x184.jpg)
Pentru că luna aceasta, pe 5 noiembrie, s-a împlinit un an de la trecerea în nefiinţă a poetului Adrian Păunescu, Clubul de muzică „Generaţia Folk” şi Casa de Cultură „Traian Demetrescu” organizează o seară de muzică în memoria acestuia. Sunteţi aşteptaţi astăzi, începând cu ora 19.00, în Salonul Medieval al Casei de Cultură, pentru a asculta melodii folk în interpretarea membrilor Clubului, al cărui coordonator este cunoscuta interpretă Mădălina Amon.