Rezultatele de la International Champions Cup

0
339

la International Champions Cup, cel mai puternic turneu amical al verii, disputat în mai multe oraşe din SUA, s-au jucat 5 meciuri miercuri noaptea.

La Philadelphia,  Juventus a trecut cu 2-0 de Bayern Munchen, prin dubla unui atacant de 21 de ani, Andrea Favili.

La Pittsburgh, Benfica a trecut de Borussia Dortmund după loviturile de departajare. Germanii au avut 2-0, prin dubla  lui Max Philipp, iar după pauză au egalat Andre Almeida şi Alfa Semedo.

La New Jersey, Liverpool a trecut de campioana Angliei, Manchester City, cu 2-1. Leroy Sane a deschis scorul pentru “cetăţeni”, Salah a egalat, iar Mane a transformat un penalty în minutul 90+4.

La San Diego, Tottenham a învins cu 4-1 pe AS Roma, goluri: Fernando Llorente (2) şi Lucas Moura (2), resepctiv Schick.

Pe Rose Bowl din Pasadena,Manchester United a trecut de Milan după loviturile de departajare. A fost 1-1 după numai 15 minute, după ce Alexis Sanchez a deschis scorul pentru englezi, iar Suso a egalat pentru italieni.