Conform IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 21:00, polițiști din cadrul Poliției oraşului Filiași l-au depistat în trafic pe Mihai P., de 26 de ani, din Filiași, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere pentru nici o categorie de vehicule. În momentul efectuării semnalului regulamentar de oprire, tânărul doljean nu a oprit, încercând să se sustragă controlului. Poliţiştii au plecat în urmărirea sa, iar după o distanță de circa 500 metri, în încercarea de a schimba direcția de mers pe o stradă de acces lateral dreapta, acesta a pierdut controlul autovehiculului și a intrat frontal într-un stâlp din beton care susținea cablurile de energie electrică. În urma producerii accidentului a rezultat rănirea uşoară a ocupantei locului dreapta faţă a autoturismului în cauză, Ionela G., de 20 de ani, din Filiași. S-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi vătămare corporală din culpă.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord