Potrivit IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 2345, polițiști din cadrul Biroului Rutier l-au depistat pe Marius C., de 28 ani, din comuna Grozeşti, județul Mehedinţi, care a condus un autoturism, pe strada Brestei, din Craiova, autoturism pe care îl furase în scop de folosință. În urma testării cu aparatul alcooltest a rezultat o alcoolemie de 0,85 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar bărbatul nu poseda permis de conducere valabil pentru nicio categorie de vehicule. Cel în cauză a fost condus la UPU Craiova unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducerea unui vehicul fără permis și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord