Potrivit IPJ Dolj, în cursul zilei de ieri, în jurul orei 02:10, lucrătorii Secţiei 7 Poliţie Rurală Pleniţa au fost sesizaţi de un bărbat de 45 ani din comuna Caraula, cu privire la faptul că în jurul orei 01:00, în timp ce avea căruţa staţionată şi nesupravegheată, în apropierea staţiei PECO din localitate, i-a fost sustrasă cabalina, înhămată la căruţă. La faţa locului s-au deplasat echipa de cercetare din cadrul secţiei care, în urma cercetărilor efectuate, a identificat autorii în persoana lui Neluţu I., de 18 ani, din comuna Poiana Mare şi Liviu Alin M., 22 de ani, din comuna doljeană Castranova, ambii domiciliaţi fără forme legale în comuna Caraula, judeţul Dolj, angajaţi ca ciobani la o stână de animale. Poliţiştii au reuşit să recupereze cabalina, pe care au predat-o persoanei vătămate. Oamenii legii au întocmit pe numele persoanelor în cauză dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiuniilor de furt calificat.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord