Potrivit IPJ Dolj, în cursul zilei de ieri, 18 mai a.c., în jurul orei 08.45, lucrători din cadrul Formaţiunii Rutiere Segarcea şi Post Poliţie Gighera, aflaţi în serviciul de patrulare, l-au depistat pe Marinel O., de 24 de ani, din Craiova în timp ce conducea un autoturism, pe D.N. 55A – în comuna Gighera, având o concentraţie de 0.74 mg/l alcool pur în aerul expirat. Poliţiştii l-au condus pe bărbat la unitatea medicală unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, în cauză fiind întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere a unui autoturism pe drumurile publice în timp ce se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord