Conform IPJ Dolj, joi, 4 mai a.c., ora 12:15, poliţiştii doljeni au sesizaţi prin 112 despre faptul că, pe D.J. 552 Craiova – Cetate, în afara localităţii Cetate, s-a produs un accident rutier. La faţa locului s-a deplasat echipa operativă din cadrul Poliţiei Municipiului Calafat care a constatat, din primele cercetări, faptul că Elena S., de 51 de ani, din Craiova, în timp ce conducea un autoturism Matiz a pierdut controlul volanului, a părăsit partea carosabilă spre dreapta şi s-a răsturnat. Conducătoarea auto a fost rănită grav transportată cu ambulanţa la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru stabilirea circumstanţelor producerii accidentului.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord