Conform IPJ Dolj, ieri dimineaţă, în jurul orei 05.00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Craiova l-a depistat pe Adrian Florentin P., de 36 ani, din comuna Poiana Mare, judeţul Dolj care a condus un autoturism, pe strada Vlad Ţepeş din Craiova, sub influenţa băuturilor alcoolice, în urma testării cu aparatul alcooltest rezultând o concentraţie de 0,52 mg/l alcool pur în aerul expirat. Oamenii legii i-au solicitat să-i însoţească la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, însă bărbatul a refuzat. Poliţiştii i-au întocmit bărbatului dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere pe drumurile publice aunui vehicul sub influenţa alcoolului.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord