Liga Campionilor: PSG în suferinţă pe teren propriu cu Ludogoreţ!

0
347

cccDe această dată, la al o sutălea meci pe Parc des Princes, în cupele europene, parizienii chiar au suferit, deşi nu îşi reveniseră după „scufundarea” din campionat (0-3 cu Montpelier). Cu o victorie în faţa modestei Ludogoreţ, aseară, oamenii lui Emery Unai ar fi câştigat grupa, numai că au fost foarte aproape de o înfrângere. Bulgarii au deschis scorul prin Vura Misidjan (min. 15) şi după egalarea realizată de Cavani (min. 61), tot oamenii fostului internaţional bulgar, George Dermenjiev – mare fotbalist – au făcut 2-1 (min. 69, Wanderson). Abia în min. 90+2, Di Maria a egalat în faţa a 40.650 de spectatori. Cum Arsenal s-a impus cu 4-1 la Basel, „tunarii” au pus stăpânire pe poziţia de câştigători ai grupei. Ludogoreţ merge în Liga Europa, de pe locul trei din grupă, cu 4 puncte. Românul Moţi a fost titular, iar Keşeru a fost introdus în minutele de prelungire.