Conform IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 22.30, pe D.J. 561 E, în afara localităţii Tunarii Vechi, lucrători ai Secţiei 10 Poliţie Rurală Poiana Mare, aflaţi în executarea atribuţiilor de serviciu, l-au depistat în trafic pe S.VASILICĂ, 29 de ani, din localitate conducând un tractor neînmatriculat, fără a deţine permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule şi cu o alcoolemie de 1,17 mg/l alcool pur în aerul expirat. Tânărul de 29 de ani a fost condus la Spitalul Calafat unde i s-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, în cauză fiind întocmit dosar de cercetare penală pentru comiterea infracţiunilor de conducere fără permis, conducere sub influenţa băuturilor alcoolice şi conducerea unui autoturism neînmatriculat.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord