Potrivit IPJ Dolj, în data de 28.08.2016, ora 11.00, o patrulă din cadrul Secţiei 5 Poliţie Craiova l-au depistat într-un magazin pe B.ION, 65 de ani, din Craiova, administrator al societăţii, care deţinea 40 pachete de ţigări (800 ţigarete) ce nu aveau aplicate elemente de fiscalizare ale autorităţilor din România. Țigările au fost ridicate în vederea cercetărilor, urmând a fi predată reprezentanţilor Direcţiei Regionale Vamale Craiova pentru calcularea prejudiciului cauzat bugetului de stat. Pe numele lui B.ION a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de contrabandă cu ţigări.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord