Potrivit IPJ Dolj, miercuri, 17.08.2016, în jurul orei 0830, poliţiştii din cadrul Secţiei 3 Poliţie Rurală Bucovăţ au fost sesizaţi de către I.GABRIEL, 37 de ani, din comuna Vîrvoru de Jos, Dolj despre faptul că, în noaptea de 16/17.08.2016, ora 01.30, autoturismul său, care era parcat în faţa locuinţei, a fost lovit şi avariat în partea stângă spate de un alt autoturism care a plecat de la locul accidentului. În urma verificărilor efectuate a fost identificat G.COSTINEL, 22 de ani, din comuna Sălcuţa, Dolj care nu posedă permis de conducere pentru nici o categorie de autovehicule şi s-a stabilit faptul că acesta este conducătorul autoturismul implicat în accident şi ale cărui numere de înmatriculare, au fost retrase în data de 23.07.2016 de către lucrători din cadrul Secţiei 3 Politie Rurală Bucovăţ. În cauza s-a întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducerea unui vehicul neînmatriculat şi conducere a unui vehicul pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord