Potrivit IPJ Dolj, luni, 15 august a.c., în jurul orei 18.30, pe D.J. 604 – în comuna Celaru, L.MILIAN, 23 de ani, din localitate în timp ce conducea, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, un moped, din direcţia Amărăştii de Sus către Leu, nu s-a asigurat la schimbarea direcţiei de mers către stânga şi a intrat în coliziune cu autoturismul condus regulamentar din sens opus de către V.FLORIN, 19 de ani, din Celaru, Dolj. În urma accidentului a rezultat rănirea uşoară a tânărului de 23 de ani, care a fost transportat cu ambulanţa la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova pentru acordare de îngrijiri medicale. Ambii conducători au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,72 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru L.MILIAN şi negativ pentru conducătorul auto. Poliţiştii au întocmit în cauză dosar de cercetare penală şi se continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală din culpă, conducere sub influenţa băuturilor alcoolice şi conducere fără permis.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord