Potrivit IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 20.45, poliţişti din cadrul Serviciului Rutier, aflaţi în executarea atribuţiilor de serviciu, l-au depistat, pe D.N. 6 – în afara localităţii Işalniţa, pe Constantin M., de 45 de ani, din comuna Almăj, Dolj în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influenţa băuturilor alcoolice, fapt dovedit prin testarea cu aparatul alcooltest care a indicat valoarea de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost condus la Spitalul Judeţean Craiova unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, în cauză fiind întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere a unui autoturism pe drumurile publice sub influenţa băuturilor alcoolice.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord