![](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2015/12/arestat5-240x310.jpg)
În data de 08.12.2015, lucrători ai Compartimentului Investigaţii Criminale din cadrul Poliţiei Băileşti, în urma activităților specifice desfășurate, l-au prins, în municipiul Băileşti, pe Mihai Petrișor, de 40 de ani, din localitate, urmărit la nivel naţional şi internaţional din data de 04.09.2008. Pe numele acestuia era emis mandat de executare a pedepsei privative de libertate fiind condamnat la 5 ani închisoare pentru săvârșirea infracţiunii de viol. Polițiștii doljeni l-au încarcerat pe cel în cauză la Penitenciarul de Maximă Siguranță Craiova.