![](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2015/11/radar-politie1-240x310.jpg)
Și tot ieri, pe strada Iancului din Poiana Mare, polițiștii aflați în serviciul de patrulare l-au depistat în trafic pe Florin S., de 21 de ani, din orașul Tîrgu Cărbuneşti, Gorj în timp ce conducea un scuter neînmatriculat sau înregistrat şi fără a poseda permis de conducere pentru nici o categorie de autovehicule. Și pe numele celui în cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală în conformitate cu prevederile legale, după cum au anunțat reprezentanții IPJ Dolj.