![](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2015/09/ipj1-240x300.jpg)
Astăzi, la sediul I.P.J. Dolj, s-a desfășurat o conferinţă de presă în cadrul căreia s-a dat startul SĂPTĂMÂNII PREVENRII CRIMINALITĂŢII şi a fost prezentat programul de activităţi. Astfel, în perioada 28.09-02.10.2015, la nivelul județului Dolj se vor desfășura o serie de activităţi cu caracter educativ- preventiv pentru prevenirea faptelor antisociale din mai multe domenii, ficare zi fiind destinată unui segment de acţiune.