Liga Campionilor Play-off: Manchester United are emoţii şi apoi câştigă

0
283

Graţie unei duble şi unei pase decisive aparţinând olandezului Memphis Depay, Manchester United a luat avantaj (3-1) pe Old Trafford, în partida tur din barajul de calificare în C1, cu FC Bruges, ceea ce înseamnă o opţiune păentru accederea în faza grupelor. Belgienii au luat avantaj prin autogolul lui Carrick (min. 8), dar atacantul olandez, adus pe 30 de milioane de euro, a înscris de două ori (min. 37 şi min. 43), încât la pauză Manchester a intrat în avantaj. Începutul bun de partidă al belgienilor n-a mai avut continuitate şi în minutul 80 l-au pierdut pe fundaşul Mechele pentru două cartonaşe galbene. Oamenii lui Louis Van Gaal au irosit bune oportunităţi (min. 48, 52, 64 şi 74) şi în minutele de prelungire Fellaini a dus scorul la 3-1 pentru echipa sa. Alte rezultate: Astana-Apoel Nicosia 1-0; Bate Borisov-Partizan 1-0; Lazio-Leverkusen 1-0; Sporting Lisabona-ŢSKA Moscova 2-1. Astăzi saunt programate partidele: Basel-Maccabi; Celtic-Malmo; Valencia-Monaco; Radip Viena-Şaktior; Skenderbren-Dinamo Zagreb.