Liga Campionilor: Manchester City scufundată pe teren propriu

0
322

Bine plasată în clasamentul Premier League,la 6 puncte de Chelsea,care conduce relativ confortabil,Manchester City a trăit un coșmar aseară pe propriul teren,în fața rușilor de la CSKA Moscova,scor final 1-2. Oaspeții au deschis scorul prin S.Doubia min.2, Y.Toure min 8 a adus egalarea pentru ca până la pauză același S.Doubia să mai marcheze încă o dată min 39, stabilind scorul final.După pauză,cei care s-au aflat mai aproape de gol au fost tot oaspeții,care au oferit o mare surpriză,mai ales că în urmă cu două săptămâni ,remizaseră 2-2 la Moscova după ce reveniseră de la 0-2.La conferința de presă,antrenorul Manuel Pellegrini nu a putut găsi nici o explicație la cele întâmplate,vorbind de o criză de încredere.Cetațenii,cu numai 2 puncte în grupă,nu au practic nici o șansă de a accede în optimile competiției.Alte rezultate :PSG-Apoel Nicosia 1-0; Ajax Amsterdam-FC Barcelona 0-2; Sporting Lisabona- Schalke 4-2;Maribor-Chelsea 1-1; Bayern -AS Roma 2-0; A.Bilbao – FC Porto 0-2;Sahtior-Bate Borisov 5-0.