În această dimineaţă, peste 100 de elevi ai Liceului teoretic “Henri Coandă” din Craiova, au protestat împotriva demiterii direcorului Mihai Dragu.
![PROTEST HENRI COANDA](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2013/03/PROTEST-HENRI-COANDA-4-240x310.jpg)
“Inspectoratul Școlar Județean Dolj a decis încetarea detașării în interesul învățământului în funcțiile de conducere a domnului director Mihai Dragu și a domnului director adjunct, Marius Tița. Hotărârea a fost luată miercuri, 27 martie, în cadrul ședinței Consiliului de Administrație, ca urmare a ultimelor evenimente petrecute la Liceul Teoretic Henri Coandă din Craiova. Menționăm că această decizie a fost luată pentru restabilirea climatului de liniște, propice derulării în bune condiții a procesului instructiv-educativ, și pentru refacerea imaginii școlii la nivelul întregii comunităţi”, precizează conducerea ISJ Dolj.