![liceul energetic](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/06/liceul-energetic-300x200.jpg)
Astăzi, încep Zilele Grupului Şcolar Industrial Energetic din Craiova, eveniment ce marchează 48 de ani de la înfiinţarea acestei instituţii de învăţământ. Cu acest prilej, până pe 3 iunie a.c, se desfăşoară o serie de activităţi educative destinate atât elevilor cât şi profesorilor. În acest cadru şi poetul Florea Florescu îşi lansează volumul „Plantaţia de cuvinte”, eveniment la care şi-au anunţat participarea şi scriitorii Ionel Ciupureanu şi Gheorghe Dănişor.