Thriller pe Anfield, în optimile Cupei Ligii Angliei!

0
464

Meci de antologie pe Anfield Road, în optimile Cupei Ligii Angliei, între Liverpool şi Arsenal. A fost 5-5 după 90 de minute, apoi s-a trecut la penalty-uri, unde “cormoranii” s-au impus cu 5-4. Klopp şi Emery au fost folosit formule cu rezerve şi tineri din academie, iar gazdele au condus numai cu 1-0, de fiecare dată apoi trebuind să revină. Golul de 5-5 a fost marcat de Origi în minutul 90+4. Au marcat: Origi (2), Mustafi (aut), Oxlade, respectiv: Torreira, Martinelli (2), Maitland-Niles, Willock. La penalty-uri a ratat numai Dani Ceballos,  irlandezul Kelleher intuind direcţia şutului.

Într-un alt meci, Man United s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Chelsea, prin dubla lui Rashford, pentru gazde Batshuaiy punctând.