Barca şi Real se împiedică din nou

0
415

După ce au pierdut în deplasare în etapa intermediară de săptămâna aceasta, FC Barcelona şi Real Madrid au remizat pe teren propriu în week-end. FC Barcelona a egalat pe final pe Nou Camp, cu Atheltic Bilbao, după ce a fost condusă 43 de minute. Fără Messi în primul 11, formaţia blaugrana a fost condusă la pauză, gol De Marcos. În repriza a doua, Messi l-a înlocuit pe Vidal şi în minutul 84 i-a oferit un assist lui Munir.

Real Madrid a remizat şi ea, în derby-ul cu Atletico. Echipa lui Simeone merita două penalty-uri, la henţurile în careu ale lui Casemiro şi Sergio Ramos, dar arbitrul nu a vrut nici măcar să consulte VAR-ul.

În alte meciuri de sâmbătă în Primera: Sociedad – Valencia 0-1 şi Eibar – Sevilla 1-3.

Clasament: 1. Barcelona 14p, 2. Real 14p, 3. Sevilla 13p, 4. Atletico 12p.