Goluri pentru Cicâldău şi Mihăilă

0
1913

Jucătorii pe care Universitatea Craiova a încasat peste 15 milioane de euro în ultimul an, Valentin Mihăilă şi Alex Cicâldău, au marcat în acest week-end pentru actualele echipe.  Cicâldău a înscris al doilea său gol pentru Galatasaray Istanbul, în numai 3 meciuri jucate, deschizând scorul în minutul 32 al meciului din deplasare cu Kasimpasa. “Cic” a punctat cu o deviere de clasă,  pentru 0-1, din 6 metri, din pasa lui Olimpiu Moruţan, dar meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Cicâldău a fost schimbat la pauză.

Revenit pe teren după câteva luni de pauză cauzată de o accidentare, Vali Mihăilă a intrat pe teren în minutul 77 al meciului de pe “Ennio Tardini” cu Benevento şi a marcat golul victoriei Parmei cu 1-0, în minutul 90+7.  Buffon a pornit un ultim atac, iar un fundaş a aruncat o minge lungă pentru Mihăilă, care a preluat ideal din alergare şi a marcat din drop, dezlănţuind o bucurie fără margini în tribune. Parma are 4 puncte după 2 etape din Serie B.