Fără echipe româneşti în Conference League – rezultate

0
186

După dispurarea turului 2 preliminar, toate cele 3 echipe româneşti din Conference League, printre care şi Universitatea Craiova, au fost eliminate. Alte surprize din această fază le-au reprezentat eşecurile echipelor: Hajduk Split, Austria Viena, AEK Atena, Aris Salonic, BATE Borisov sau Vorskla Poltava.

Rezultatele din turul 2 preliminar:

Inter Escaldes (Andorra) – Teuta Durres (Albania) 0-3 (în prima manşă: 2-0)
Buducnost Podgorica (Muntenegru) – HB Torshavn (Feroe) 0-2 (în prima manşă: 0-4)
Hibernians (Malta) – Folgore (San Marino) 4-2 (în prima manşă: 3-1)
Şahtior Karagandy (Kazahstan) – FCSB 2-1, după prelungiri; 5-3, la lovituri de departajare (în prima manşă: 0-1)
FK Liepaja (Letonia) – ŢSKA Sofia (Bulgaria) 0-0, după prelungiri; 1-3 la loviturile de departajare (în prima manşă: 0-0)
Tobol Kostanai (Kazahstan) – Hajduk Split (Croaţia) 4-1, după prelungiri (în prima manşă: 0-2)
Birkirkara (Malta) – Olimpija Ljubljana (Slovenia) 1-0, după prelungiri; 4-5 la loviturile de departajare (în prima manşă: 0-1)
Bodo Glimt (Norvegia) – Valur Reykjavik (Islanda) 3-0 (în prima manşă: 3-0)
Dinamo Brest (Belarus) – Viktoria Plzen (Cehia) 1-2 (în prima manşă: 1-2)
Honka Espoo (Finlanda) – NK Domzale (Slovenia) 0-1 (în prima manşă: 1-1)
Keşla (Azerbaidjan) – FC Soci (Rusia) 2-4 (în prima manşă: 0-3)
Sumgait (Azerbaidjan) – Cukaricki (Serbia) 0-2 (în prima manşă: 0-0)
FC Vaduz (Liechtenstein) – Ujpest (Ungaria) 1-3 (în prima manşă: 1-2)
Vorskla Poltava (Ucraina) –  Kuopio (Finlanda) 2-3, după prelungiri (în prima manşă: 2-2)
Santa Coloma (Andorra) – Hibernian  (Scoţia) 1-2 (în prima manşă: 0-3)
Hacken (Suedia) – Aberdeen FC (Scoţia) 2-0 (în prima manşă: 1-5)
Levadia Tallinn (Estonia) – Dundalk FC (Irlanda) 1-2 (în prima manşă: 2-2)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Spartak Trnava (Slovacia) 1-1, după prelungiri; 3-4, la loviturile de departajare (în prima manşă: 0-0)
MSK Zilina (Slovacia) – Apollon Limassol (Cipru) 2-2 (în prima manşă: 3-1)
Aarhus AGF (Danemarca) – Larne (Irlanda de Nord) 1-1 (în prima manşă: 1-2)
Ashdod (Israel) – Qarabag (Azerbaidjan) 0-1 (în prima manşă: 0-0)
BATE Borisov (Belarus) – Dinamo Batumi (Georgia) 1-4 (în prima manşă: 1-0)
Hapoel Beer Sheva (Israel) – Arda (Bulgaria) 4-0 (în prima manşă: 2-0)
Maccabi Haifa (Israel) – Dinamo Tbilisi (Georgia) 5-1 (în prima manşă: 2-1)
Milsami Orhei (R. Moldova) – Elfsborg (Suedia) 0-5 (în prima manşă: 0-4)
Rakow Czestochowa (Polonia) – Suduva Marijampole (Lituania) 0-0, după prelungiri; 4-3, la loviturile de departajare (în prima manşă: 0-0)
Rosenborg Trondheim (Norvegia) – Hafnarfjoerdur (Islanda) 4-1 (în prima manşă: 2-0)
Sivasspor (Turcia) – Petrocub (R. Moldova) 1-0 (în prima manşă: 1-0)
FC Slovacko (Cehia) – Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) 1-0, după prelungiri; 2-3, la loviturile de departajare (în prima manşă: 0-1)
Vaalerenga Oslo (Norvegia) – KAA Gent (Belgia) 2-0 (în prima manşă: 0-4)
Torpedo BelAZ Jodino (Belarus) – FC Copenhaga (Danemarca) 0-5 (în prima manşă: 1-4)
The New Saints (Ţara Galilor) – Zalgiris (Lituania) 5-1 (în prima manşă: 5-0)
Breidablik (Islanda) – Austria Viena (Austria) 2-1 (în prima manşă: 1-1)
Fola Esch (Luxemburg) –  Soligorsk (Belarus) 1-0 (în prima manşă: 2-1)
Maccabi Tel Aviv (Israel) – Sutjeska (Muntenegru) 3-1 (în prima manşă: 0-0)
AEK Atena (Grecia) – Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) 1-0, după prelungiri; 2-3, la loviturile de departajare (în prima manşă: 1-2)
Borac Banja Luka (Bosnia-Herţergovina) – Linfield Belfast (Irlanda de Nord) 0-0 (în prima manşă: 0-4)
Connah’s Quay (Ţara Galilor) – Prishtina (Kosovo) 4-2 (în prima manşă: 1-4)
Feyenoord Rotterdam (Olanda) – Drita (Kosovo) 3-2 (în prima manşă: 0-0)
Partizani Tirana (Albania) – FC Basel (Elveţia) 0-2 (în prima manşă: 0-3)
Puskas Akademia (Ungaria) – RFS (Letonia) 0-2 (în prima manşă: 0-3)
HNK Rijeka (Croaţia) – Gzira (Malta) 1-0 (în prima manşă: 2-0)
Shkendija (Macedonia de Nord) – Riga FC (Letonia) 0-1 (în prima manşă: 0-2)
(Slask Wroclaw (Polonia) – Ararat Erevan (Armenia) 3-3 (în prima manşă: 4-2)
Vojvodina Novi Sad (Serbia) – FK Panevezys (Lituania) 1-0 (în prima manşă: 1-0)
Aris Salonic (Grecia) – FC Astana (Kazahstan) 2-1 (în prima manşă: 0-2)
Servette Geneva (Elveţia) – Molde FK (Norvegia) 2-0 (în prima manşă: 0-3)
Universitatea Craiova  – KF Laci (Albania) 0-0 (în prima manşă: 0-1)
Bohemians (Irlanda) – Dudelange (Luxemburg) 3-0 (în prima manşă: 1-0)
Dunajska Streda (Slovacia) – Partizan Belgrad (Serbia) 0-2 (în prima manşă: 0-1)
NK Maribor (Slovenia) – Hammarby (Suedia) 0-1 (în prima manşă: 1-3)
NK Osijek (Croaţia) – Pogon Szczecin (Polonia) 1-0 (în prima manşă: 0-0)
Vllaznia Shkoder (Albania) – AEL Limassol (Cipru) 0-1 (în prima manşă: 0-1)
Santa Clara (Portugalia) – Shkupi (Macedonia de Nord) 2-0 (în prima manşă: 3-0)