Copa America: Fără Messi, Argentina a învins Peru

0
19

Calificată deja în sferturi la Copa America, Argentina a făcut nouă schimbări pentru ultimul său meci din grupă, contra Peru, dar tot s-a impus cu 2-0, prin dubla lui Lautaro Martinez. Messi a fost lăsat să se  recupereze pentru problema tendon, iar antrenorul secund Walter Samuel l-a înlocuit pe principalul Lionel Scaloni, suspendat.

Într-un alt meci al grupei A, Canada a remizat, scor 0-0, cu Chile, iar “arţarii”, care au mizat pe starurile Davies, Larin, Jonathan David şi Eustaquio, merg în sferturile competiţiei, cu 4 puncte. În teren cu veteranii Alexis Sanchez, Edu Vargas şi Isla, Chile a jucat în 10 din minutul 27, după eliminarea lui Suazo, şi rămâne cu 2 puncte, iar Peru a terminat ultima, cu 1 punct.