L. Balint: “Victoria asta ne dă altă stare de spirit”

0
461

După victoria cu 3-0 contra albanezilor de la Vllaznia Shkoder, antrenorul Universităţii Craiova, Laszlo Balint, a declarat:

”Nu a fost deloc ușor și mă bucură abordarea echipei. Nimic nu e întâmplător. Am reacționat foarte bine, am început jocul foarte bine, puteam marca la prima acțiune. În repriza a doua am început mai greoi, dar simțeam că golul plutea în aer și era normal să vină. Ceea ce contează e calificarea, e un moment important pentru că am mai avut astfel de meciuri în care am controlat, dar azi totul s-a derulat cum ne-am propus, chiar dacă golurile au venit abia în repriza a doua. În acest moment nu mă gândesc la următorul adversar din cupele europene, ci la meciul cu Rapid, care este foarte important. Nu știu dacă e un declic dar aveam nevoie de victoria asta care ne dă o altă stare de spirit. Ne-am creat foarte multe ocazii, am dat trei goluri. Este o perioadă aglomerată, e foarte mult de muncă, toți trebuie să fim concentrați, să muncim. Nu vreau să discut situația lu Dan Nistor. Acest meci este un punct de plecare pentru ceea ce trebuie să facem în continuare. Meciul cu Rapid vine repede și trebuie să ne revenim”.