Naţionala de handbal masculin tineret, în sferturile de finală ale CM din Brazilia

0
248

Naţionala de handbal masculin tineret a României s-a calificat, marţi noapte, în sferturile de finală ale Campionatului Mondial din Brazilia, în urma victoriei cu Tunisia, scor 29-27 (15-15), şi va juca în compania Franţei pentru un loc în semifinale. Marcatorii echipei României, antrenate de Ovidiu Mihăilă şi Daniel Apostu, au fost Negru 14 goluri, Rotaru 7, Racoţea 4, Militaru 2, Nistor 1, Şomlea 1 gol.

În sferturile de finală, programate la noapte, se vor mai juca meciurile dintre Spania-Danemarca, Egipt-Suedia şi Belarus-Germania. Partida România-Franţa se va juca miercuri, de la ora locală 20.30 (în Româania, ora 02.30).