În meci amical: Mannschaft nu se regăseşte

0
355

La Koln, pe Rhein Energie Stadium, reprezentativa Belgiei, şi ea în căutarea formulei ideale, cu un nou antrenor Domenico Tedesca, a învins (3-2) Germania, în premieră după… 1954. „Dracii roşii” au avut un start de partidă fulminant, conducând după numai 10 minute cu 2-0, prin golurile realizare de Yannick Carrasco (min. 7) şi Romelu Lukaku (min. 9), acesta din urmă expediind, mai târziu, balonul (min. 21) în transversala porţii lui Ter Stegen. Germanii au intrat în joc până la pauză prin golul lui Niclas Fullkrug (min. 44) din penalty. Cu Kevin De Bruyne, conducătorul de joc al lui Manchester City, într-o zi fastă, belgienii se vor distanţa (3-1) în min. 78. Ultimul gol al partidei realizat de Serge Gnabri (min. 87) a redus din diferenţă, deşi selecţionerul Hansi Flick a evitat deruta.