Man City, învinsă din nou de Wolverhampton

0
486

Manchester City a pierdut meciul de pe terenul celor de la Wolverhampton Wanderers, scor 2-3, după ce echipa lui Guardiola a condus cu 2-0. Manchester City a evoluat în inferioritate numerică din minutul 12, după eliminarea portarului Ederson, iar Claudio Bravo a intrat în locul atacantului Sergio Aguero. După dubla lui Sterling, Wolves, care câștigase și în tur, pe terenul lui City, a revenit prin golurile marcate de Adama Traore, Raul Jimenez și Matt Doherty, acesta din urmă în minutul 90. Pep Guardiola a înregistrat în acest meci cea mai slabă posesie din cariera de antrenor, 37,8%.

Wolves a urcat pe locul cinci în Premier League, cu 30 de puncte, în timp ce Manchester City a rămas pe locul al treilea, cu 38 de puncte.