Meciurile de azi, din Europa League

0
141

Programul meciurilor de astăzi, din etapa a 5-a:

Grupa A – ora 22.00: Sevilla – Qarabag, Dudelange – APOEL.
Clasament: 1. Sevilla 12 puncte (golaveraj 12:2), 2. APOEL 4 (7:8), 3. Qarabag 4 (7:8), 4. Dudelange 3 (7:15).

Grupa B – ora 22.00: Lugano – FC Copenhaga, Malmo – Dynamo Kiev.
Clasament: 1. Copenhaga 6 (4:3), 2. D. Kiev 6 (3:2), 3. Malmo 5 (3:3), 4. Lugano 2 (1:3).

Grupa C – ora 17.50: Trabzonspor – Getafe, Krasnodar – FC Basel.
Clasament: 1. Basel 10 (10:3), 2. Getafe 6 (4:4), 3. Krasnodar 6 (6:8), 4. Trabzonspor 1 (3:8)

Grupa D – ora 22.00: Rosenborg – LASK Linz, Sporting – PSV Eindhoven.
Clasament: 1. Sporting 9 (7:4), 2. LASK Linz 7 (6:3), 3. PSV 7 (8:7), 4. Rosenborg 0 (1:8).

Grupa E – ora 22.00: Celtic – Rennes, Lazio – CFR Cluj.
Clasament: 1. Celtic 10 (7:3), 2. CFR Cluj 9 (4:3), 3. Lazio 3 (5:7), 4. Rennes 1 (2:5).

Grupa F – ora 22.00: Arsenal – Frankfurt, Guimaraes – St. Liege.
Clasament: 1. Arsenal 10 (11:3), 2. St. Liege 6 (5:7), 3. Frankfurt 6 (4:6), 4. Guimaraes 1 (3:7).

Grupa G – ora 19.55: Young Boys – FC Porto, Feyenoord – Rangers.
Clasament: 1. Young Boys 7 (6:4), 2. Rangers 7 (5:3), 3. Feyenoord 4 (3:4), 4. FC Porto 4 (3:6).

Grupa H – ora 19.55: ŢSKA Moscova – Ludogorets, Ferencvaros – Espanyol.
Clasament: 1. Espanyol 10 (10:1), 2. Ludogorets 6 (8:8), 3. Ferencvaros 5 (2:4), 4. ŢSKA Moscova 1 (1:8).

Grupa I – ora 19.55: Oleksandriya – Wolfsburg, St. Etienne – Gent.
Clasament: 1. Gent 8 (9:6), 2. Wolfsburg 5 (7:7), 3. St. Etienne 3 (6:7), 4. Oleksandriya 3 (5:7).

Grupa J – ora 19.55: Basaksehir – AS Roma, Wolfsberger – Monchengladbach.
Clasament: 1. Basaksehir 7 (5:5), 2. Monchengladbach 5 (4:7), 3. AS Roma 5 (7:4), 4. Wolfsberger 4 (5:5).

Grupa K – ora 19.55: Beşiktaş – Slovan Bratislava, Braga – Wolves.
Clasament: 1. Braga 10 (8:4), 2. Wolves 9 (4:2), 3. Slovan Bratislava 4 (7:7), 4. Beşiktaş 0 (4:10).

Grupa L – ora 17.50: FC Astana – Manchester Utd, ora 19.55: Alkmaar – Partizan.
Clasament: 1. Manchester Utd 10 (5:0), 2. Alkmaar 8 (13:2), 3. Partizan 4 (4:7), 4. Astana 0 (1:14).