Remiză în “Derby d’Italia”

0
388

Inter Milano şi Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, pe San Siro.’, în Derby d’Italia. Meciul a contat mai mult pentru gazde, aflate în lupta pentru un loc de Champions League, Juve fiind deja campioană.

Radja Nainggolan a deschis scorul în minutul 7, cu o folha seca senzaţională, de la 30 de metri, din voleu, care l-a surprins pe Szczeszny.

În repriza a doua, Cristiano Ronaldo a marcat după o combinaţie cu Pjanic, acesta fiind golul 600 al carierei sale pentru echipele de club.

Inter rămâne pe locul 3, la 4 puncte peste Roma, învingătoare cu 3-0 în faţa lui Cagliari. Milan, care joacă duminică împotriva lui Torino, în deplasare, şi Atalanta, care luni o întâlneşte acasă pe Udinese, pot veni la doar 3 puncte de nerazzurri, dacă vor câştiga.