Koljic ar putea reveni la meciul Ştiinţei cu FCSB

0
551

Bosniacul Elvir Koljic ar putea reveni în lotul Ştiinţei cu ocazia derby-ului cu FCSB, programat joi, de la ora 19.45, pe stadionul „Ion Oblemenco”. Vârful de 25 de ani, accidentat grav în luna octombrie, a revenit pe teren după 6 luni de absenţă chiar în duelul cu FCSB din sezonul regular, încheiat 0-0, la Giurgiu. Atunci, „Dragonul” a bifat ultimul sfert de oră al meciului.

Koljic a mai jucat apoi în ultima jumătate de oră a partidei cu CFR, scor 0-0, în ultima etapă a sezonului regular, dar şi în prima repriză a jocului cu Viitorul Pandurii, scor 3-0, în semifinalele Cupei României. Atunci, bosniacul a resimţit dureri în zona afectată de accidentare şi a plecat imediat peste hotare pentru a efectua un RMN şi alte investigaţii în privinţa stării sale fizice, care s-a dovedit a fi OK.