![etilotest1-480x384](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2017/02/etilotest1-480x384-4-275x220.jpg)
Poliţiştii l-au testat pe doljean cu aparatul alcooltest, astfel că a rezultat o concentraţie de 0,56 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la Spitalul Băileşti unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul având o îmbibaţie alcoolică peste limita legală.