Inter Milano a trecut şi de Fiorentina

0
381

Inter Milano a obţinut o nouă victorie pe final de meci, a treia consecutivă în toate competițiile, după 2-1 cu Tottenham şi 1-0 la Sampdoria. Nerazzuri s-au impus cu 2-1 pe San Siro cu Fiorentina, deşi formaţia viola a avut marile ocazii ale jocului. Înainte de pauză, Inter a primit o lovitură de la 11 metri prin VAR, iar Icardi a transformat pentru 1-0. Fiorentina a revenit prin autogolul lui Skriniar, dar D’Ambrosio a înscris golul victoriei pentru Inter când mai erau 13 minute de joc. După succesul în uvertura rundei a 6-a din Serie A, trupa lui Spalletti a urcat pe un provizoriu loc 5, la egalitate cu Fiorentina, aflată pe 4.

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah – Vecino (69′ Keita Balde), Brozovic – Candreva (58′ Politano), Nainggolan, Perisic (88′ Gagliardini) – Icardi. Antrenor – Luciano Spalletti

Fiorentina: Lafont – Milenkovic, Pezzella, Vitor Hugo, Biraghi – Benassi (84′ Vlahovic), Veretout, Edimilson (64′ Gerson) – Chiesa, Simeone (54′ Pjaca), Mirallas. Antrenor – Stefano Pioli