Liga Campionilor (baraj): AS Monaco eliminată printr-un autogol

0
737

AS Monaco după ce pierduse (0-1) pe teren propriu cu Sahtior Donetk, în urmă cu o săptămână a condus aseară la Harkov pe stadionul Metalist (26.697 spectatori) prin realizările lui Ben Yedder (min. 18, 39) şi avea calificarea în buzunar. Făcuse o primă repriză mare. Gazdele au redus din diferenţă prin B. Marlos (min. 71) egalând scorul general şi partida s-a dus în prelungiri, unde nefericitul Ruben Aquillar, întrat în teren în min. 98 în locul internaţionalului Djibil Sidibe a introdus balonul în poarta lui Alexander Nubel. În ultimele minute dramatice ale partidei, antrenorul Nico Kovac, antrenorul lui AS Monaco i-a introdus în teren pe Ismail Jacobs, adus de la FC Koln şi Axel Disasi, dar ritmul devastator din prima repriză n-a mai putut fi regăsit. AS Monaco se consolează acum cu Liga Europa.