La Liga: Barca în recital

0
451

Lipsită de aportul lui Lionel Messi, Luis Suarez şi, în continuare, Ousmane Dembele, F.C. Barcelona, pe Camp Nou (79.159 spectatori) a dat recital (5-2) în partida cu Betis Sevilla. Grizmann (min. 41, min. 50), Perez (min. 56), Alba (min. 60) şi Vidal (min. 77), respectiv Fechir (min. 15) şi Loren Moron (min. 79) au fost marcatorii unei partide de certă calitate tehnică. Festivalul Grizmann a început prin golul egalizator (min. 41) şi a continuat 5 minute după pauză, când şi-a adus echipa în avantaj, oferind apoi pasa decisivă la golul lui Vidal. Indiscutabil, Antoine Grizmann a fost artizanul unei victorii a Barcelonei, aplaudat din tribune fiind inclusiv de Messi şi Suarez. Două remarci: Ansu Fati, de numai 16 ani, l-a înlocuit pe Carlos Perez în min. 78 la gazde, iar Pique s-a aflat la al 500-lea meci sub culorile catalane.