Revista Colegiului Național “Frații Buzești” din Craiova este, și anul acesta, câștigătoarea Concursului național de reviste școlare, a cărui etapă finală s-a desfășurat la Muncel, în perioada 21-26 iunie.Premiul obținut este o recunoaștere a muncii, inspirației și curajului de a-și asuma greutatea cuvântului scris, de care dau dovadă redactorii și colaboratorii revistei.

Felicitări Federica Niță (clasa a XII-a C), Andrada Nanu (clasa a XII-a C), Daria Țaga (clasa a XII-a C), Mara Colan (clasa a XII-a C), Matei Mușuroi (clasa a XI-a D), Alexia Șerban (clasa a XI-a D), Maryo Ioniță (clasa a XI-a D), Beatrice Țucă (clasa a XI-a D), Iulia Marcu (clasa a XI-a D), Raluca Mic (clasa a XI-a D), Diana Azâru (clasa a XI-a D), Ana Cojocaru (clasa a IX-a D), Andrei Mustafa (absolvent 2025), coordonați de prof. Irina Căpățînă!















