Rezultatele din etapa a 3-a a grupelor Europa League

0
66

Grupa G:

RC Genk (Belgia) – Rapid Viena (Austria) 1-1

Au marcat: Gorius ’21 / Sabitzer ’82

Dinamo Kiev (Ucraina) – FC Thun (Elveţia) 3-0

Au marcat: Iarmolenko ’35, Mbokani ’60, Husiev ’78

Grupa H:

Slovan Liberec (Cehia) – FC Sevilla (Spania) 1-1

Au marcat: Rabusic ’20 / Vitolo ’88

SC Freiburg (Germania) – Estoril (Portugalia) 1-1

Au marcat: Darida ’11 / Seba ’53

Grupa I:

Olympique Lyon (Franţa) – NK Rijeka (Croaţia) 1-0

A marcat: Grenier ’67

Betis Sevilla (Spania) – Vitoria Guimaraes (Portugalia) 1-0

A marcat: Vadillo ’50

Grupa J:

Trabzonspor (Turcia) – Legia Varşovia (Polonia) 2-0

Au marcat: Janko ‘7, Adin ’83

Apollon Limassol (Cipru) – Lazio Roma (Italia) 0-0

La gazde, Ştefan Grigorie a intrat pe teren în minutul 90+4 şi Ovidiu Dănănae a fost rezervă, iar la oaspeţi Ştefan Radu a fost integralist.

Grupa K:

Anji Mahacikala (Rusia) – Tromso IL (Norvegia) 1-0

A marcat: Burmistrov ’19

Şerif Tiraspol (Moldova) – Tottenham Hotspur (Anglia) 0-2

Au marcat: Vertonghen ’12, Defoe ’75

Vlad Chiricheş a fost integralist la Tottenham şi a primit un cartonaş galben, în minutul 45+1.

Grupa L:

Şahtior Karagandi (Kazahstan) – AZ’67 Alkmaar (Olanda) 1-1

Au marcat: Finoncenko ’11 / Gudmundsson ’26

PAOK Salonic (Grecia) – Maccabi Haifa (Israel) 3-2

Au marcat: Miguel Vitor ’35, Ninis ’39, Salpingidis ’66 / Ndlovu ’13, Golasa ’21

Costin Lazăr a fost integralist la PAOK.

Grupa A:

Swansea City (Anglia) – Kuban Krasnodar (Rusia) 1-1

Au marcat: Michu ’68 / Cisse ’90+3

La Kuban, Gheorghe Bucur a intrat pe teren în minutul 63

FC Valencia (Spania) – St. Gall (Elveţia) 5-1

Au marcat: Alcacer ’12, Cartabia ’21, ’30, R. Costa ’33, Canales ’71 / Nater ’74

Grupa B:

Dinamo Zagreb (Croaţia) – PSV Eindhoven (Olanda) 0-0

Cernomoreţ Odessa (Ucraina) – Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) 0-1

A marcat: Zlatinski ’45

Cosmin Moţi a fost integralist la Ludogoreţ şi a primit un cartonaş galben, în minutul 33.

Grupa C:

Elfsborg IF (Suedia) – Esbjerg (Danemarca) 1-2

Au marcat: Jönsson ’69 / Andreasen ‘7, ’67

FC Salzburg (Austria) – Standard Liege (Belgia) 2-1

Au marcat: Soriano ’53, Ramalho ’85 / Bia ’88 (penalti)

Grupa D:

Wigan Athletic (Anglia) – Rubin Kazan (Rusia) 1-1

Au marcat: Powell ’40 / Prudnikov ’15

Zulte Waregem (Belgia) – NK Maribor (Slovenia) 1-3

Au marcat: De Fauw ’12 / Črnic ’21, Mertelj ’34, Mezga ’49

Grupa E:

Pacos Ferreira (Portugalia) – Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 0-2

Au marcat: Rotan ’83, Konoplianka ’86

AC Fiorentina (Italia) – Pandurii Târgu Jiu (România) 3-0

Au marcat: Joaquin ’26, Matos ’34, Cuadrado ’69

Grupa F:

Girondins Bordeaux (Franţa) – APOEL Nicosia (Cipru) 2-1

Au marcat: Sane ’25, Henrique ’90 / Goncalves ’45

Eintracht Frankfurt (Germania) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 2-0

A marcat: Kadlec ’12, Meier ’53