Alin Manea a prins minute pentru naţionala under 19

0
376

În primul meci amical disputat în Cipru, echipa naţională de juniori under 19, condusă de Andrei Spier, a fost învinsă cu 3-0 de juniorii Under 21 ai clubului rus ŢSKA Moscova. Toate cele trei goluri au fost marcate în prima repriză, într-un interval de doar opt minute. Mijlocaşul Universităţii Craiova, Alin Manea, a intrat în repriza secundă. România a jucat în formula: Brie – Rogoza (Pham 46), Dudea, Ciobotariu, D. Panait (Cornea 80) – Cicâldău (A. Manea 65), Chivari (Al. Dulca 65), Dr. Cojocaru (Chelaru 46) – P. Petre (Mailat 46), Cr. Ene (Botă 46), Mih (Licu 46). Următorul amical al ”tricolorilor” va avea loc tot pe stadionul din Ayia Napa, mâine, de la ora 15, contra echipei Under 19 a clubului Apoel Nicosia.