Liga I: Victorie pentru Mioveni, remiză între FCSB şi Sepsi

0
774

În ultimele două meciuri din etapa a 6-a a Ligii I, CS Mioveni a învins, pe teren propriu, cu  1-0, echipa Fcu, iar FCSB a remizat acasă, 1-1, cu Sepsi. Unicul gol al meciului de la Mioveni a fost marcat de Buziuc, din penalti, în minutul 12, gazdele terminând meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Oancea (87).

La debutul lui Edi Iordănescu pe banca lui FCSB, aceasta a scos numai 1 punct cu Sepsi. Pentru FCSB a marcat Fl. Tănase, în minutul 58, iar pentru Sepsi a punctat Aganovici ’36. În minutul 67, Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea.

După 6 etape, FCSB este pe locul 6, cu 9 puncte, tot atâtea cât are Mioveni, de pe locul 8. Sepsi are 5 puncte şi este pe 13, iar Fcu este pe 9, cu 7 puncte.