Columbia învinge Congo şi merge în 16-imi

0
94

Columbiei a învins, la Guadalajara, scor 1-0, RD Congo, în grupa K a Cupei Mondiale şi sud-americanii, cu 6 puncte, se califică în 16-imi înaintea duelului cu Portugalia. Unicul gol al meciului a fost marcat de Daniel Munoz, în minutul 76.

Columbia: Vargas – Mojica, Lucumi, Sanchez, Munoz – Arias (Rios – 77), Lerma, Puerta – Diaz, Suarez (Cordoba – 58), Rodriguez (Quintero – 58). Selecţioner: Nestor Lorenzo.

RD Congo: Mpasi – Masuaku (J. Kayembe – 72), Kapuadi, Tuanzebe, Mbemba, Wan-Bissaka – E. Kayembe (Pickel – 72), Moutoussamy (Mbuku – 82), Mukau (Sadiki – 46) – Bakambu (Banza – 57), Wissa. Selecţioner: Sebastien Desabre.

Arbitru: Maurizio Mariani (Italia).

LĂSAȚI UN MESAJ

Comentariul
Numele

Operaţie antispam (completează):  *