Magistraţii Judecătoriei Craiova au dispus, ieri, arestarea preventivă pentru 30 de zile a celor doi craioveni, Făguţ Bălaşa, de 26 de ani şi Daniel Sfetcu, de 53 de ani, reţinuţi pentru furt de butelii: “Dispune arestarea preventivă pe o durată de 30 de zile, de la 23 martie 2017 până la data 21 aprilie 2017 inclusiv, a inculpaţilor: – BĂLAŞA FĂGUŢ, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat, faptă prev. şi ped. de art. 228, alin.1, art.229, alin.1, lit.d din Codul Penal cu aplicarea art.41, alin 1 din Codul Penal şi – SFETCU DANIEL, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat”. Reamintim că, din investigaţiile poliţiştilor craioveni a rezultat faptul că, la data de 13 martie a.c., cei doi craioveni au pătruns ilegal în depozitul unei societăţi comerciale şi au sustras nu mai puţin de 16 butelii în valoare de aproximativ 22.000 lei. Poliţiştii au reuşit recuperarea unei proporţii de 80 % din prejudiciu, o parte dintre buteliile sustrase de suspecţi fiind restituite societăţii comerciale păgubite.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord