Liverpool bate pe Leicester la Hong Kong

0
338

liverpoolLiverpool a învins pe Leicester (2-1) într-un meci amical de presezon la Hong Kong. Islam Slimani a deschis scorul pentru „vulpi” în minutul 12, dar Mohamed Salah, noul recrut, adus de la AS Roma, a egalat opt minute mai târziu. Pentru ca Philippe Coutinho (min. 44) să înscrie golul victoriei pentru echipa lui Jurgen Klopp. Turneul de patru echipe din Premier League, de la Hong Kong, ex-colonie britanică, se dispută în anii impari începând din 2003. Turneul a fost câştigat în 2015 de Arsenal, în 2013 de Manchester City, în 2009 de Tottenham, în 2007 de Portsmouth, şi de Bolton în 2005. În 2003 şi 2011 învingătoare a fost Chelsea. Să mai consemnăm că Livepool trecuse de Crystal Palace (2-0), iar Leicester de WBA (1-1 în timpul regulamentar).