Preliminariile Euro 2020

0
86

Grupa C:  Olanda – Belarus 4-0 (Depay 1, 56 – pen., Wijnaldum 21, Van Dijk 86)

Irlanda de Nord – Estonia 2-0 (McGinn 56, Davies 75 – pen.)

Grupa E: Croaţia – Azerbaijan 2-1 (Barisic 44, Kramaric 79 / Şeidaev 19)

Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 42, Rusnak 85)

Grupa G: Austria – Polonia 0-1 (Piatek 68)

Macedonia de Nord – Letonia 3-1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 / Isajevs 87)

Israel – Slovenia 1-1 (Zahavi 55 / Sporar 48)

Grupa I:  Kazakhstan – Scoţia 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51)

Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou 19, 23, Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56)

Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans 14, Hazard 44 – pen., 88 / Cerâşev 16)

Grupa A: Bulgaria – Muntenegru  1-1 (Nedelev 82 – penalty / Mugosa 50)

Anglia – Cehia 5-0 (Sterling 24, 62, 69, Kane 45+2 – penalty, Kalas 84 (autogol).

Grupa B: Portugalia – Ucraina 0-0

Luxemburg – Lituania 2-1 (Leandro Barreiro 45, Gerson Rodrigues 55 / Cernych 14)

Grupa H

Moldova – Franţa 1-4 (Ambros 89 / Griezmann 24, Varane 27,  Giroud 36, Mbappe 87)

Andorra – Islanda 0-2 (Bjarnason 22,  Kjartansson 80)

Albania – Turcia 0-2 (Burak Yilmaz 21, Hakan Calhanoglu 55)

Astăzi

Grupa D:; 16:00 Georgia – Elveţia 19:00 Gibraltar – Irlanda

Grupa F 19:00 Suedia – România, 19:00 Malta – Insulele Feroe 21:45 Spania – Norvegia

Grupa J: 21:45 Italia – Finlanda, Bosnia – Armenia, Liechtenstein – Grecia.

Duminică

Grupa C: 21:45 Olanda – Germania, Irlanda de Nord – Belarus

Grupa E: 16:00 Ţara Galilor – Slovacia 19:00 Ungaria – Croaţia

Grupa G:19:00 Israel – Austria 21:45 Polonia – Letonia 21:45 Slovenia – Macedonia de Nord

Grupa I: 16:00 Kazakhstan – Rusia 19:00 San Marino – Scoţia 21:45 Cipru – Belgia.

Luni

Grupa A 21:45 Muntenegru – Anglia, Kosovo – Bulgaria

Grupa B 21:45 Portugalia – Serbia, Luxemburg – Ucraina

Grupa H 19:00 Turcia – Moldova 21:45 Franţa – Islanda 21:45 Andorra – Albania

Marţi

Grupa D 21:45 Elveţia – Danemarca, Irlanda – Georgia

Grupa F: 21:45 Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Insulele Feroe.

Grupa J: 19:00 Armenia – Finlanda 21:45 Italia – Liechtenstein 21:45 Bosnia – Grecia.