Au pierdut amicalul cu CS Baloteşti

0
372

CS Universitatea Craiova a pierdut cel de-al doilea amical al verii, disputat vineri seară, la Buftea, în compania divizionarei C FC Baloteşti, scor 0-1. Unicul gol al meciului a fost marcat de George Crăciun, în minutul 52. Craiovenii au evoluat cu un om mai puţin din minutul 54, Ramses Gado fiind eliminat şi le-a fost anulat un gol marcat de Voinea, pe motiv de ofsaid, în minutul 70. Antrenorul Erik Lincar a început partida cu următorul „unsprezece“: Bojan Brac – Marian Cârjă, Bogdan Scarlat, Zoran Ljubinkovic, Ionuţ Stancu – Cristian Bardu, Gabriel Precup, Florian Pârvu, Cristian Ganea – Enache Câju, Albert Voinea. Pe parcurs au mai intrat: Mihai Gherasim – Gabriel Velcovici, Adrian Ionescu, Ramses Gado, Răzvan Gorovei, Sebastian Remeş, Ovidiu Chirciu, Florin Pătraşcu, Lucian Pârvu, Dragoş Dragalina, Engin Amet, Valentin Trestenicu şi Arkan Crkbo. Antrenorul Erik Lincar a explicat eşecul prin oboseala băieţilor săi, aflaţi în plin program de acumulări fizice şi veniţi după vizita medicală la Institutul de Medicină Sportivă din Bucureşti, care a durat de la 8 dimineaţa până la ora 15. „Suntem în grafic, nu-mi fac probleme, sunt chiar mulţumit de modul cum se pregătesc jucătorii. Mă interesează alte lucruri acum, nu rezultatele. Trebuie să fim pregătiţi pentru campionat şi mai avem timp să punem la punct aspectele legate de joc” a declarat antrenorul Ştiinţei.