Scrisoarea celor 23 de liberali

0
3

Cei 23 de semnatari ai unei scrisori –autodefiniţi drept facţiunea conservatoare din PNL- în 12 puncte acuză lipsa de temei, a deciziilor luate, şi concentrarea puterii în mâinile unui grup restrâns, în urma Congresului Extraordinar, de ieri. În document apar critici dure la adresa conducerii PNL, aşa cum a rezultat ea din lucrările Congresului. Eurodeputatul Robert Sighiartău a anunţat că membrii „grupării Veştea” trebuie să-şi depună demisiile în cursul zilei de astăzi până la orele prânzului. Ceea ce nu se va întâmpla.

LĂSAȚI UN MESAJ

Comentariul
Numele

Operaţie antispam (completează):  *