Victorie în amicalul oltenesc pentru SCM Craiova

0
333

În ultima partidă de verificare înaintea startului sezonului Diviziei A, baschetbaliştii de la SCM Craiova s-au impus în Sala Sporturilor, miercuri seara, în faţa celor de la Energia Rovinari. Fiecare echipă a câştigat la diferenţă apreciabilă pe rând câte un sfert, iar la final ecartul a fost minim, de un singur punct, favorabil gazdelor, scor 80–79 (22–27, 18–8; 15–31, 25–13). Antrenorii Andelko Mandic şi Marius Toma au folosit jucătorii: Habus – 11 puncte, Orbeanu – 5 p, Seals – 21 p, Dzambic – 12 p, Miskovic – 20 p, pe parcurs intrând Drăguşin 9 p, Bureau 2 p, Milovic, Petrişor. „Un meci bun, cu două părţi diferite. În prima repriză am jucat mai bine, dar în partea a doua lucrurile au fost diferite. Am avut momente de relaxare şi acest lucru nu e tocmai bun. Sper că am învăţat multe de la acest joc, unul care nu m-a mulţumit pe deplin” a declarat tehnicianul SCM-ului, Andelko Mandic.